XS™ Hydrolyzovaný srvátkový proteínový prášok – príchuť kakaa a čokolády

SKU: 121606

Veľkosť: 600 g

70,68

Popis

XS™ Hydrolyzovaný srvátkový proteínový prášok prináša okamžitú, silnú a výdatnú dávku proteínu na podporu rastu štíhlych svalov po tréningu a rýchlejšiu regeneráciu.

Aké sú jeho priaznivé účinky

  • XS™ Hydrolyzovaný srvátkový proteínový prášok bol vytvorený tak, aby maximálne zúročil priaznivé účinky telesného cvičenia tým, že poskytne organizmu nutnú dávku kvalitného proteínu vtedy, keď ju najviac potrebuje.
  • Každá porcia obsahuje 29 g proteínu v jednej dávke spolu s 5 gramami prirodzene sa vyskytujúcich BCAA. Jedna porcia po tréningu je vhodná pre tých, ktorí si budujú vyšportované a zdravé telo.
  • Zvyšuje rýchlosť syntézy proteínov. Tým, že spúšťa proces regenerácie skôr, pravdepodobne optimalizuje jej účinok a skracuje jej trvanie.
  • Obsahuje komplex červených pomarančov a vitamíny C a E, takže poskytuje kompletnejšiu ochranu buniek.
  • Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Prečo by sa vám hodil

Aby ste získali čo najväčší úžitok z každého tréningu, mali by ste si zvoliť také výživové doplnky, ktoré sú rovnako silné ako vy. XS™ Hydrolyzovaný srvátkový proteínový prášok bol špeciálne vytvorený na to, aby podporoval rast chudého svalového tkaniva po fyzickej aktivite. Používajte po tréningu, aby ste účinne pomohli svojmu telu silnou dávkou moderného Hydrolyzovaného srvátkového proteínu. Organizmus absorbuje hydrolyzovaný proteín a ten v ňom pracuje rýchlejšie ako bežné proteíny, a zmes vitamínov C a E pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Zloženie

Hydrolyzovaná srvátka (84%), odtučnený kakaový prášok (4,2%), smotana (sójový olej, maltodextrín, mliečny proteín, emulgátor: sójový lecitín), zahusťovadlo (guarová guma), aróma, regulátor kyslosti (citran draselný, citran sodný), uhličitan vápenatý, uhličitan horečnatý, soľ, výťažok z červených pomarančov (0,25%), palmový olej, sladidlo (sukralóza), kyselina L-askorbová, DL-alfa-tokoferol, nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, pyridoxín hydrochlorid, tiamín hydrochlorid, pteroylmonoglutámová kyselina, kyanokobalamín

Výživová hodnota

Informácie o výživovej hodnote:

 
Na 100 g Na porciu
40 g v 260 ml vody
Energia (kcal)  338 kcal  135 kcal
Energia (kJ)  1435 kJ   574 kJ
Tuky  3,2 g  1,3 g
z toho nasýtené mastné kyseliny  0,6 g   0,2 g
 Sacharidy  2 g  0,8 g
 z toho cukry   0,1 g  0 g
 Vláknina  3 g  1,2 g
 Bielkoviny  73 g  29 g
  Soľ  1,4 g   0,56 g

Príprava: 40 g 260 ml vody

 
Vitaminy  Na 100 g RVH v % Na porciu
40 g
RVH v %
Vitamín  E 4,5 mg 37,5 2 mg  15
Vitamín  C  30 mg   37,5 12 mg   15
Tiamín 0,41 mg 37,5  0,16 mg   15
Niacín 6 mg 37,5  2,4 mg  15
 Vitamín B6 0,7 mg 50  0,28 mg  20
Kyselina listová 240 μg  120  96 μg  48
Vitamin B12 5,4 μg 216 2,1 μg  86
Kyselina pantoténová  6 mg 100 2,4 mg  40
Minerály
Draslík 1600 mg  80  640 mg  32
Vápník 720 mg  90  288 mg  36
Hořčík 210 mg  56  84 mg  22

*Referenčná výživová hodnota, RVH

Kľúčové vlastnosti

  • Pôsobí rýchlo a je vysoko účinný, každá porcia prináša 29 g dávku spracovaného vysokokvalitného proteínu.
  • Obsahuje účinné prísady a kľúčové vitamíny, chráni bunky, ktoré by mohli byť preťažené počas namáhavého cvičenia.
  • Je určený na užívanie po cvičení, aby podporoval rast štíhlych svalov a rýchlejšiu regeneráciu.

Použitie

Pridajte 3 odmerky proteínu do 150-260 ml vody alebo mlieka podľa vlastnej chuti. Použite shaker a vymiešajte nápoj dohladka. Konzumujte do 60 minút po cvičení, aby ste pomohli telu spamätať sa a zregenerovať.

Hlavný význam má pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl.

Slovníček športovej výživy

Čo sú proteíny?

Alebo aj bielkoviny – sú tvorené reťazcami aminokyselín, sú dôležitými makroživinami a pri biologických procesov v tele majú niekoľko významných funkcií, vrátane udržiavania a budovania svalovej hmoty/svalových vláken. Bez prijímania proteínov by nebolo možné budovať, opravovať alebo zachovávať svaly, preto je mimoriadne dôležité konzumovať ich ako súčasť vyváženej stravy.

Čo znamená hydrolýza? 

Je to proces, pri ktorom sa využíva voda, aby rozkladala proteíny na kratšie reťazce peptidov a aminokyselín, zrýchľuje sa tým absorpcia proteínov, čo môže prispievať k rýchlejšej regenerácii.

Čo sú aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (Branched Chain Amino Acids, BCCA)?

Tri esenciálne aminokyseliny – leucín, izoleucín a valín – sú známe pod spoločným názvom BCCA. Tieto tri aminokyseliny sú známe tým, že dokážu podporiť proteosyntézu.

Typy srvátkového proteínu

Koncentrovaný srvátkový proteín: Najbežnejšia forma proteínu, je najmenej upravovaný a teda menej čistý. Koncentráty typicky obsahujú menej proteínov, ale viac tukov, laktózy a sacharidov v porovnaní s izolovanými proteínmi.

Čo je hydrolyzovaný srvátkový proteín?

Srvátkový proteín prirodzene pozostáva z dlhých reťazcov aminokyselín, ktoré musí telo najprv rozložiť na jednotlivé aminokyseliny, aby sa dali použiť pri proteosyntéze. Proces hydrolýzy šetrí vášmu telu čas a jeho výsledkom sú dlhé reťazce rozdelené na kratšie segmenty. Hydrolyzovaný proteín je akoby predtrávený a znamená, že vaše telo absorbuje takéto proteíny rýchlejšie ako koncentráty alebo izolované proteíny. Rýchlejšia absorpcia znamená, že proces regenerácie začne v optimálnom čase, keď ich skonzumujete čo najskôr po cvičení.

Aký je rozdiel medzi NUTRILITE All Plant Protein a XS Hydrolyzovaným srvátkovým proteínovým práškom?

NUTRILITE All Plant Protein tvoria rastlinné proteíny zo zmesi sóje, pšenice a hrášku, jedna dávka obsahuje 8 g proteínov, ktoré prispievajú k podpore zdravia buniek a celkovej pohode. Hydrolyzovaný srvátkový proteín pochádza z mliečneho proteínu a v jednej dávke poskytuje 29 g ľahko stráviteľného proteínu, ktorý podporuje rast a zachovávanie chudej svalovej hmoty.