XS™ Electrolyte Drink – pomarančovo-limetková príchuť

SKU: 121604

Veľkosť: 15 vrecúšok po 25 g / 375 g

24,18

Popis

XS ™ Electrolyte Drink je nápoj s elektrolytmi, ktorý poskytuje okamžitý príval osvieženia počas fyzickej aktivity a zároveň umožňuje dlhšiu výkonnosť a odďaľuje vysilenie.

Aké sú jeho priaznivé účinky

  • XS™ Electrolyte Drink má vyrovnané zloženie s obsahom sacharidov a 5 elektrolytov, aby podporoval absorpciu vody do vášho tela počas fyzických výkonov a nahrádzal stratené elektrolyty na pôvodnú úroveň, čím pomáha predĺžiť dobu tréningu.
  • Uhasí smäd, dodá sacharidy a je zdrojom energie.
  • Vyrobený s vysokokvalitnými prísadami guaranou, Maca koreňom a quercentínom.
  • Pomaly aj rýchlo sa uvoľňujúce sacharidy umožňujú dlhšie tréningové doby a odďaľujú vysilenie.

Pomáha modulovať odozvu organizmu na vypätie, podporuje úroveň psychických aj fyzických síl počas dlhých a náročných tréningov.

Prečo by sa vám hodil

Hľadáte moderné, osvieženie novej úrovne, ktoré vám pomôže urobiť ďalší krok pri zdokonaľovaní vášho tréningu? S XS™ Electrolyte Drink sa dokonalé fyzické cvičenie stane štandardom! Tento silný a moderný športový nápoj dokáže oveľa viac, ako len osviežiť, pretože kombinuje pohonné látky pre organizmus s ďalšími účinnými prísadami. Sacharidy sú zdrojom energie pre fyzickú aktivitu a elektrolyty zlepšujú absorpciu vody a zabraňujú tak dehydratácii. Vaša hydratácia bude taká dobrá ako ste vy, a XS Electrolyte Drink vás nezradí!

Zloženie

Zloženie: Maltodextrín, dextróza, fruktóza, kyselina (kyselina citrónová), aróma, citran tridraselný, regulátor kyslosti (citran trisodný), guarana (rozpustný suchý extrakt; obsahuje 24 % kofeínu), vápenaté soli kyseliny ortofosforečnej, soľ, uhličitan horečnatý, chlorid draselný, uhličitan vápenatý, palmový olej, výťažok z koreňa peruánskej žeruchy (Maca) (0,12%), farbivo (beta-karotén (E160a)), quercetín (0,045%), sladidlo (sukralóza), vitamín D (cholecalciferol).

Výživová hodnota

Na 100 g Na porciu
25 g
Energia (kcal)  359 kcal  90 kcal
Energia (kJ)  1526 kJ  382 kJ
Tuky  0,5 g  0,12 g
z toho saturovaných  < 0,1 g    0 g
Sacharidy  85 g  21 g
z toho cukrov  43,5 g  11 g
Vláknina  0 g  0 g
Proteíny  < 0,1 g  0 g
Soľ  1,95 g     0,50  g
 RVH v %  RVH v %
 Draslík  1209 mg  60  302 mg     15
 Vápnik  488 mg   61  122 mg     15
 Horčík  227 mg   60  56 mg      15
 Vitamin D  3  μg     60  0,75 μg   15

*Referenčná výživová hodnota, RVH

Kľúčové vlastnosti

  • Rýchlo pôsobiaci a osviežujúci, určený na užívanie počas alebo po cvičení ako náhrada tekutín a energetická podpora.
  • Nasýtený účinnými prísadami a kľúčovými elektrolytmi.
  • Najúčinnejší, ak sa užíva spolu s ostatnými výrobkami XS Sports.

Použitie

Rozpustite obsah 1 vrecúška v 500 ml vody na hypotonický alebo v 400 ml na izotonický nápoj. Konzumujte počas alebo po ukončení tréningu.

1 vrecúško obsahuje 60 mg kofeínu.

Nevhodný pre tehotné ženy a deti. Hlavný význam má pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl.

Slovníček športovej výživy

Čo sú elektrolyty?

Sú to minerály, ktoré nesú elektrický náboj. Elektrolyty sú potrebné na zachovávanie rovnováhy kvapalín vovnútri a mimo buniek a tiež na regulovanie činnosti nervov a svalov. Tieto minerály sú sodík, chloridy, draslík, horčík a vápnik, ktoré môže unikať s potom počas cvičenia a mali by byť dopĺňané výživovými doplnkami.

XS Electrolyte Drink je nápoj s elektrolytmi, dodáva telu 5 kľúčových elektrolytov, ktoré organizmus uvoľňuje počas cvičenia vo forme potu. Elektrolyty spolu so zmesou sacharidov podporujú absorpciu vody a pomáhajú tak predchádzať dehydratácii. O elektrolytoch je známe, že podporujú kontrakcie svalov a ich nedostatok môže viesť ku svalovým kŕčom.

Čo je quercetín?

Flavonoid, ktorý sa nachádza v zelenine a ovocí, napríklad v paradajkách, bobuľovinách a brokolici.

Čo je guarana?

Je to bobuľovina, ktorej semená obsahujú asi 4-násobok viac kofeínu ako kávové zrná.

Čo je Maca koreň?

Maca je peruánska kvitnúca rastlina, ktorá sa v tejto oblasti pestuje ako zelenina už viac ako 3000 rokov. Jej korene obsahujú rôzne živiny, ako sú mastné kyseliny a aminokyseliny.